AH-64 Longbow Apache

Plasmo > Galerie modelů > AH-64 Longbow Apache

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: AH-64 Longobow Apache
Postaveno: 2012
Výrobce: Italeri
Verze zbarvení: AH-64D U.S. Army
Měřítko: 1/72
Počet dílů: 95
Velikost modelu: 33 cm x 29 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Stavebnice je poměrně kvalitně zpracována. Nýty vystupují na povrch a špatně se opravují při zbroušení. Kokpit má menší vadu, kterou je, že palubní desky jsou převzaté ze stavebnice Ah-64A Apache. U déčkové modernizované verze jsou naprosto odlišné. Podobná chyba je i u závěsného kulometu v přední části vrtulníku, který je v reálu trochu odlišný.
Stručný popis stavby: Tvar vrtulníku Apache je složitý a s množstvím výstupků. Nevyvarujeme se složitého tmelení a broušení. Vyřízl jsem do trupu otvor a vymodeloval prostor pro elektroniku, abych trochu oživil celkový dojem modelu . Celý vrtulník jsem nastříkal olivovou barvou. Chtěl jsem mít model hodně opotřebovaný. Prvním krokem bylo zapuštění olejů, které rozbily povrch a následně nastříkal více odstíny olivové barvy. Nakonec jsem model trochu zaprášil pigmenty.

Technické údaje

Posádka: 2
Délka: 17,73 m
Výška: 4,66 m
Průměr rotoru: 14,63 m
Hmotnost: 5 165 kg
Maximální rychlost: 293 km/h
Maximální dolet: 476 km
Výškový dostup: 6 400 m

Historie

AH-64D Apache Longbow je americký dvoumístný, dvoumotorový bitevní vrtulník. Je používaný od dob studené války až po současnost. Tento typ vrtulníku nahradil starší model AH-1 Cobra.

První prototyp YAH-64A, poprvé vzlétl 30. září 1975. U tohoto vrtulníku bylo dbáno na dostatečné pancéřovaní a také na možnosti poškození hlavního rotoru v akci. V roce 1981 byly tři předvýrobní stroje AH-64 předány armádě na druhý operační test. Tento armádní test dopadl výborně a jeho důsledkem bylo rozhodnutí přejít na motor T700-GE-701, jehož výkon byl 1259 kW. Na konci roku 1981 dostal AH-64 označení Apache v souvislosti s tradičním armádním využíváním indiánských kmenových jmen pro své vrtulníky. Vrtulník společnosti Hughes byl v plném rozsahu schválen pro výrobu 15. února 1982.

Apache má krátká stabilizační křidélka, Která mohou nést až 16 raket AGM-114 Hellfire nebo 76 neřízených raket Hydra 70. Vrtulník má také 30 mm kanón M230. Vrtulník je schopen operovat i za zhoršených viditelnostních podmínek, díky svým elektronickým systémům.

Zdroje:

  • Hughes AH-64 Apache - Wikipedie. Odkaz na zdroj: cs.wikipedia.org.
  • AH-64D Apache Longbow - Italeri. Informace uvedené v přiloženém návodu.

Fotogalerie modelu

Komentáře

--------------------

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz