Loading

Sd.Kfz.184 Elefant

Plasmo > Galerie modelů > Sd.Kfz.184 Elefant

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Sd.Kfz.184 Elephant
Postaveno: 2013
Výrobce: Trumpeter
Verze zbarvení: Sd.Kfz.184 Elephant
Měřítko: 1/72
Počet dílů: 156
Velikost modelu: 11 cm x 4 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Stavebnice obsahuje několik rámečků z šedého plastu. Díly mají poměrně pěkné detaily, ale uvítal bych gumové pásy z jednoho kusu. Pro začínající modeláře může být obtížně sestavit pásy z maličkých dílu a také namalovat nebo nastříkat kamuflážní schéma. Podle mě je stavebnice podařená, ale je potřeba trošku více trpělivosti během stavby modelu.
Stručný popis stavby: Na model jsem použil klasické techniky. Zelené a hnědé fleky kamufláže jsem nastříkal airbrushem bez šablon. Abyste docílili tenkých čar, tak si musíte trochu pohrát s nastavením airbrushe a tlaku v kompresoru. Navíc jsem se rozhodl vyrobit jednoduchou malou diorámu s figurou, která celkový dojem jistě vylepší. Rámeček je vyroben z balzy a na zem je použita statická tráva pro vláčkové modeláře.

Technické údaje

Posádka: 6
Délka: 8,14 m
Výška: 2,97 m
Šířka: 3,38 m
Hmotnost: 65 tun
Maximální rychlost: 30 km/h
Síla pancíře: 200 mm
Hlavní zbraň: 88 mm Pak 43/2 L/71

Historie

Ferdinand, respektive SdKfz 184, byl těžký stíhač tanků vyvinutý a sériově vyráběný firmou Porsche a používaný německou armádou ve druhé světové válce. Jeho jméno se stalo v očích vojáků Rudé armády synonymem pro jakéhokoliv stíhače tanků. Poprvé byl nasazen v roce 1943 na východní frontě, a protože se u něj projevily určité nedostatky, byly přeživší stroje po bitvě u Kurska staženy z fronty a podrobeny přestavbě. Vylepšená varianta stroje pak dostala nové jméno Elefant.

V roce 1943 byl Ferdinand nasazen v bitvě u Kurska. Koncem roku byly všechny přeživší stroje (48 kusů) staženy do Říše na již zmíněnou přestavbu. V únoru 1944 byla jedna část strojů upravené verze nasazena v Itálii, zbytek krátce poté na Ukrajině. Poslední Elefant v řadách německých ozbrojených sil byl údajně vyřazen až 22. dubna 1945 poblíž Berlína.

Zdroje:

Fotogalerie modelu

Komentáře

--------------------

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz