Loading

Desert Patrol diorama

Plasmo > Galerie modelů > Desert Patrol diorama

HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) je americkým vojenským terénním vozidlem, které používají všechny složky amerických ozbrojených sil a také některé další státy. Vozidlo je často nazýváno také Humvee, což vzniklo zkomoleninou z původního označení HMMWV. Humvee se začalo vyrábět v roce 1984 americkou automobilkou AM General jako náhrada za dosluhující jeepy Willys.

Do povědomí obyvatel se dostalo především díky operaci Pouštní bouře v Perském zálivu během let 1990-1991. O auto začal být zájem i v řadách civilního obyvatelstva, mimo jiné i díky Arnoldu Schwarzeneggerovi, a do výroby se dostala civilní verze označována Hummer H1.

Diorama je zasazeno do horského průsmyku v Afghánistánu během amerických operací. Hlídka čtyř příšlušníků americké armády se vrací se svým vozidlem (Humvee verze M998) zpátky na základnu. Po prudkých deštích ale kus cesty ujel ze svahu a hlídka se zastavila, aby vojáci prozkoumali a zhodnotili terén. Cesta se zdá být neprůjezdná, a proto hledají novou trasu v rozložené mapě. Jeden z vojáků svým nožem vyhrabává ze země starou nevybuchlou minu. Může to být jen náhoda, ale vojáci jsou obezřetní a raději kontrolují, jestli nehrozí nějaké nebezpečí ze strany povstalců.

Zdroje:

Fotogalerie modelu

Komentáře

--------------------

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank