Hawker Hurricane Mk.I

Plasmo > Galerie modelů > Hawker Hurricane Mk.I

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Hawker Hurricane Mk.I
Postaveno: 2012
Výrobce: Airfix
Verze zbarvení: No.87 Squadron, pilotováno Flt. Lt. Ian Richard (Wifge) Gleed, Royal Air Force, Exeter, England, August 1940.
Měřítko: 1/72
Počet dílů: 28
Velikost modelu: 17 cm x 15 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Stavebnice je trošku starší a tak nemůžeme čekat žádné zázraky, ale po menších úpravách může model vypadat velice dobře. Jedním z hlavních nedostatků je kokpit a podvozek. Jediné, co je obsažené v kokpitu je sedadlo. Pokud nebudeme dávat do kokpitu pilota, který vše zakryje, tak je potřeba kokpit trochu vylepšit.
Stručný popis stavby: Kokpit jsem vylepšil několika drátky, vyrobil poutací pásy a přidal knipl. Po slepení obou polovin trupu jsem zjistil, že je křivá směrovka. Pro srovnaní jsem ji odřezal, dal do správné polohy a zalepil. Chtěl jsem mít letadlo, které zrovna přiletělo z boje, a proto jsem taky vyvrtal dírky pro kulomety. Před bojem byly přelepené červenými páskami, aby se do hlavní nedostaly nečistoty a po prvním výstřelu kulka pásku protrhla.

Technické údaje

Posádka: 1
Délka: 9,83 m
Výška: 4,0 m
Rozpětí: 12,19 m
Hmotnost: 2 605 kg
Maximální rychlost: 547 km/h
Maximální dolet: 965 km
Výškový dostup: 10 970 m

Historie

Hawker Hurricane byl britský jednomístný stíhací letoun sloužící u RAF a v letectvech dalších spojeneckých armád během druhé světové války. Hurricany spolu se Spitfiry tvořily základ britského stíhacího letectva během bitvy o Británii.

Letoun byl vyvinut v polovině 30. let firmou Hawker na reakci z ministerstva letectví. Byl osazen novým motorem Rolls-Royce PV-12, později známý jako Merlin. Trup a křídla byly složeny z kovové kostry a potaženy plátnem. Později se křídla začala vyrábět celokovová.

Hurricane byl velmi jednoduchý na výrobu, avšak výkon se nemohl srovnávat s modernějšími Spitfiry. Také měl slabou výzbroj. První typy A a B měly 8 až 12 kulometů Browning ráže 7,7 mm. Později byl osazen 4 x 20 mm kanóny Hispano Mk II, které byly dobré i na pozemní podporu.

Zdroje:

Fotogalerie modelu

Komentáře

#1  MoSt  2012-06-27 07:55:09
Na začátku chybička-knipl je obráceně.
#2  littlebear  2012-06-27 08:27:02
Toho jsem si všiml už jak jsem slepoval poloviny trupu k sobě, ale už se mi to nechtělo odlepovat. V závěru nende v kabině nic vidět. Pokuď je ve stavebnici knipl tak kontroluji orientaci podle plánku. Takové chybky se hold stávají. :-)
#3  Philip  2016-03-25 03:07:08
Nice job.

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz