Colonial Viper Mk.II

Plasmo > Galerie modelů > Colonial Viper Mk.II

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Colonial Viper Mk.II
Postaveno: 2013
Výrobce: Revell
Verze zbarvení: 2220 "APOLLO"
Měřítko: 1/32
Počet dílů: 55
Velikost modelu: 26,6 cm x 15 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Stavebnice je odlitá ze světle béžového plastu, který snadno prosvítá. Hlavní díly modelu pasovaly k sobě pěkně, ale u motorů byly až 3 mm mezery. Na křídlech byly drobné propadliny, které jdou ale snadno zatmelit.
Stručný popis stavby: Stavbu jsem si trožku ztížil, jelikož jsem chtěl mít model osvětlený. Všude je dost místa jak pro ledkdy, tak pro drátky. Viper jsem nabarvil bílou barvou Tamiya X-2 a na červenou jsem použil barvu Citadel. Vše jsem přelakoval Sidoluxem, pak jsem nanesl obtisky a udělal patinu oleji. Hlava pilota je odlitá z epoxidu, aby mu mohla svítit helma.

Technické údaje

Posádka: 1
Délka: 8,4 m
Výška: 2,7 m
Rozpětí: 4,7 m
Hmotnost: neznámá
Maximální rychlost: neznámá
Maximální dolet: neznámý
Výškový dostup: neomezen

Historie

Colonial Viper Mk.II je jednomístný a neslavnější vesmírný podpůrný stíhací letoun používaný koloniálními silami. První prototyp byl zařazen do služby krátce po vypuknutí první cylonské války. Mk.II byl speciálně navržen pro službu na bitevních lodích Battlestar, na kterých létaly všechny typy Viperů. Tento letoun během své služby v první koloniální válce získal zvláštní uznání napříč všemi dvanácti koloniemi. Je považován za jeden z hlavních důvodů, proč cyloni neporazili koloniální armádu, a proto se stal tak slavným. Viper Mk.II po válce zůstal nějaký čas v aktivní službě, ale postupně byl nahrazen novějšími typy. Od doby vypuknutí dalších cylonských bojů byl Mk.VII nejnovější verzí Viperů. Pouze okolnosti zapříčinily, že Mk.VII nebyly schopny bojů a muselo se sáhnout po starých dobrých Mk.II, které byly už 40 let staré. Proto se nakonec zařadila letka těchto staříku i na Battlestar Galacticu.

Letoun, který je 8,4 metrů dlouhý a je řízený jedním pilotem, je vhodný jak pro lety v hlubokém vesmíru, tak pro lety v planetární atmosféře. Je vyzbrojen dvěma energetickými kulomety a vnějším nosným zařízením pro rakety pod křídly nebo jiná zařízení. Zejména jeho rychlost a spotřeba paliva je velmi rozdílná v atmosférickém letu oproti vesmírnému vakuu.

Štíhlá konstrukce Viperu je rozdělená do dvou částí, skládající se z přední rozšířující části od předku až po kokpit, kde jsou umístěný kontrolní zařízení a senzory a ze zadní části, kde je umístěn motor, palivová nádrž, křídla a výškovka. Kokpit Viperu je pod tlakem a je vyhřívaný. Přes to všechno má pilot na sobě speciální oděv, který má vlastní podporu života. Tento systém spolu s bezpečnostními pásy je zabudován v zadní části pilotova sedadla. Po katapultování se opěrka oddělí od zbytku sedadla a stane se z něj batoh, který obsahuje padák.

Zdroje:

  • Colonial Viper Mk.II-Revell. Informace uvedené v přiloženém návodu.

Fotogalerie modelu

Komentáře

#1  Karel  2013-09-20 22:04:12
Nádhera! To osvětlení tomu dodává velkou realističnost , jako by se jednalo o nějakou maketu pro natáčení filmu Nádhera! To osvětlení tomu dodává velkou realističnost , jako by se jednalo o nějakou maketu pro natáčení filmu
#2  Karel  2013-09-20 22:07:24
hm proč mi to vložilo text 2x ?

Přidej komentář








Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz