Loading

W40k Imperial Guard Cadians

Plasmo > Galerie modelů > W40k Imperial Guard Cadians

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Warhammer 40000 Imperial Guard Cadians Snap-fit
Postaveno: 2012
Výrobce: Games Workshop
Verze zbarvení: Cadian Standard Uniform
Počet figurek: 5
Počet dílů: 15
Velikost modelu: 4 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:

Technické údaje

Složení jednotky: 1 Sergeant + 9 Guardsmen
Typ jednotky: pěchota
Výstroj a výzbroj: Flak armour, Lasgun, Close-combat weapon

Popis

Cadian Shock Troopers jsou jednotky Imperial Guard, které pochází z planety Cadia. Na této planetě je roční přírůstek narozených obyvatel a počet nových rekrutů naprosto shodný. Vojenská síla Cadie je tvořena obrovskými počty vysoce disciplinovaných vojáků, kteří jsou výbornými střelci a slouží jako úderné jednotky Impéria. Hlavní předností každého pluku je vysoký počet lidských zdrojů a široký arzenál zbraní. Pěchota obecně tak tvoří základ hlavní síly Impéria - Imperial Guard.

Protože se Cadia nachází na samotné hranici Oka děsu, které je domovem sil Chaosu, tak Cadia tvoří první obrannou linii proti útokům Chaosu a Černým křížovým výpravám. Kvůli své poloze je tak Cadia jednou z nejvíce strategicky významných planet galaxie a celá její populace je více či méně militarizována. Vojáci z Cadie jsou často považování za jedny z nejlepších v celém Impériu, které předčí jen vesmírní mariňáci.

Celá planeta je jednou velkou pevností a tak i celá její populace je připravena čelit nebezpečenstvím Chaosu se zbraní v ruce. Už i malé děti jsou učeny, jak správně rozložit a opětovně složit svou laserovou pušku – lasgun – a také jak s ní umět dobře střílet ještě dříve než se vůbec naučí psát. Jakmile dosáhnout určeného věku, tak jsou ještě jako teenageři začlenění do speciálních mládežnických armád, které jsou organizovány do čet zvaných "Whiteshield". V těchto četách pak podstupují náročné a tvrdé vojenské cvičení. Pokud tito mladí vojáci nebojují po boku regulárních jednotek, tak se účastní simulovaných cvičných bitev.

Každé dítě z Cadie, které neumí rozložit a složit svůj lasgun do desátého roku věku se narodilo na špatné planetě. – místní přísloví

Cadia je vysoce indsutrializovanou a militarizovanou planetou, a proto je schopna vybavit své vojáky tou nejlepší výzbrojí a výstrojí. Uniformy mají různé vzory kamufláže podle toho, kde se jednotky na planetě zrovna nacházejí. M36 Kantreal lasgun, standardní zbraň jednotek Shock Troopers, je známá svou robustní stavbou oproti jiným typům laserových pušek.

Každý pluk (regiment) je rozdělen do několika rot (company), jejíchž počet se může pohybovat od dvou až po třicet podle toho, kde byl pluk založen. Roty se pak běžně skládají ze dvou až šesti čet (platoon) a navíc mají k dispozici další podpůrné jednotky jako "sentinely" nebo "sentry gun" střelecké baterie. Každá četa je vedena velitelským družstvem (command squad) a obsahuje další dvě až šest družstev. Každé družstvo má přiděleno unikátní třímístné číslo, které je tvořeno číslem roty, číslem čety a číslem družstva (company, platoon, squad).

Zdroje:

Fotogalerie modelů

Komentáře

--------------------

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz