Loading

W40k Ork Gretchin

Plasmo > Galerie modelů > W40k Ork Gretchin

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Warhammer 40000 Ork Gretchin
Postaveno: 2012
Výrobce: Games Workshop
Verze zbarvení: Goff klan
Počet figurek: 11 (10 gretchinů + 1 ork)
Počet dílů: 36
Velikost modelu: 2-7 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:

Technické údaje

Složení jednotky: 10-30 gretchinů a 1-3 orkové
Typ jednotky: pěchota
Výstroj a výzbroj: Gretchini: blasta. Orkové: grot-prod, slugga, squig hound.

Popis

Gretchinové, groti neboli runtové jsou nižší rasou orků, která slouží orkům jako otroci. Gretchinové vykonávají podřadné práce, které orkové považují pod svoji úroveň.

Gretchinové mají podobnou stavbu těla jako orkové, ale jsou mnohem menší a fyzicky slabší. Nicméně početně jsou mnohem více rozšířenější než orkové. Mají krátké nohy a nenechavé chmatácké prsty, které jim přijdou velmi vhod během nejrůznějších lstí, triků a zlodějin, protože zákeřná prohnanost je přirozenou vlastností gretchinů. Jejich hlavy jsou cibulovitého tvaru se špičatýma a často potrhanýma ušima, které schlípnou, pokud jsou gretchinové vystrašení. Také mají ostré a špičaté zuby, které jsou jejich nejlepší tělesnou zbraní. Mají perfektní čich, sluch a poměrně slušnou schopnost vidění ve tmě. Tyto vlastnosti jim pomáhají přežít ve společnosti orků, kde nebezpečí číhá na každém rohu.

Gretchinové jsou nechvalně známí pro své mizerné bojové schopnosti, ale tento nedostatek plně vynahrazují svými obrovskými počty. Často jdou do bitvy s podřadnými pistolemi a bezhlavě střílejí ze svých zbraní s nalezenou nebo ukradenou municí před tím než doběhnou k nepříteli a vrhnou se na něho s vražednou zuřivostí trhajíce všechno kolem sebe svými ostrými zuby.

Přirozená zbabělost a fyzická křehkost gretchinů z nich nedělá zrovna ideální válečné bojovníky a obyčejný grot by si raději zahrabal hlavu do země než aby se zúčastnil řádné bitvy.

Skupiny gretchinů jsou do bitev vedeni runtherdy, což jsou vlastně otrokáři a zvláštní kasta orků, kteří mají dost trpělivosti starat se o gretchiny. Runtherdi jsou pyšní na svou práci a snaží se vyšlechtit nejzuřivější a nejdivočejší groty jak je to jen možné. Navíc také požívají výhod speciálního piva, které bandy gretchinů vaří z vypěstovaných hub.

Charakteristickou zbraní otrokářů je bič, kleště "grabba stikk" nebo "grot-prod", což je elektrická tyčová zbraň, která je používána více pokrokovými runtherdy. Často je taky doprovází divoký a zubatý "squig", který sežere neposlušné a z boje utíkající groty, čímž posílí bojovou morálku zbývajících gretchinů.

Zdroje:

Fotogalerie modelů

Komentáře

#1  

Bus Charter Europe

Hugo  2017-04-25 13:18:22
Hi!
Thank you for your work.

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz