Messerschmitt Bf-109 E-4

Plasmo > Galerie modelů > Messerschmitt Bf-109 E-4

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Messerschmitt Bf109 E-4
Postaveno: 2012
Výrobce: Academy
Verze zbarvení: Bf 109E-4/JG3/ Capt. Hans Von Hahn 1940
Měřítko: 1/72
Počet dílů: 53
Velikost modelu: 12,3 cm x 13,6 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Stavebnice 109 od Academy patří mezi ty lepší. Povrch modelu je velmi čistý a hladký s jemným rytím paneláže. Kabina je dobře vybavená s pěknou přístrojovou deskou. Překryt kabiny je dělený ze tří dílů, můžeme ji nechat otevřenou nebo zavřenou. Mezi slabší místa stavebnice patří podvozkové šachty a velmi špatné obtisky. Stavebnice umožňuje vybrat si mezi třemi typy markingu: Capt. Hans Hahn, Maj. Gerhard Schoepfel a Lt. Waldemar Wuebke.
Stručný popis stavby: Stavbu jsem zahájil a ukončil paralelně s modelem Bf-110. Použil jsem barvy Vallejo a MM. Kdybych model stavěl o měsíc později, použil bych akrylové barvy Tamiya.

Technické údaje

Posádka: 1
Délka: 8,95 m
Výška: 2,60 m
Rozpětí: 9,92 m
Hmotnost: 3148 kg
Maximální rychlost: 640 km/h
Maximální dolet: 850 km
Výškový dostup: 12 000 m

Historie

Historie Messerschmittu Bf-109, nejrozšířenějšího stíhacího letadla německé Luftwaffe, má své bezprostřední začátky v roce 1943. Firma Arado, Focke-Wulf a Heinkel tehdy obdrželi požadavky na vývoj prototypu stíhacího letounu. Později byl požadavek předán i firmě Bayerische Flugzegwere AG se sídlem v Augsburgu. Jeden z nejlepších konstruktéru bavorské firmy byl Ing. Willy Messerschmitt. Roku 1934 měl jeho tým na výkrese nový letoun Bf-109a.

Bf-109 je jednomístný dolnoplošník se zakrytou kabinou, zatahovacím podvozkem a s křídly opatřenými automatickými sloty na náběžných hranách a štěrbinovými klapkami na odtokových hranách. Pohonnou jednotku zajišťoval jednořadový dvanáctiválcový motor Daimler-Benz 601 s výkonem 809 kW. Pozdní verze dosahovaly rychlosti až 650 km/h.

Zdroje:

  • Letadla 1939-45. Jaroslav Schmid. Fraus 1992, Plzeň.

Fotogalerie modelu

Komentáře

#1  Václav Benedikt  2012-09-09 23:29:55
K výčtu nedostatků stavebnice bych přidal výfuky obrácené proti směru letu a celkově nepřesné proporce. Pro začínajícího modeláře je to ale dobrá volba, snadno se staví a je za pár korun.
#2  DavidGuele  2017-11-09 01:58:46
Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz