Loading

Messerschmitt Bf 109E-4

Plasmo > Galerie modelů > Messerschmitt Bf 109E-4

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Messerschmitt Bf109E-4
Postaveno: 2014
Výrobce: Airfix
Verze zbarvení: Aircraft flown by Oberleutnant Franz von Werra, Gruppen-Adjutant I/JG 3, Samer, France, August 1940
Měřítko: 1/72
Počet dílů: 64
Velikost modelu: 14 cm x 12 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Airfix vydal v poslední době spousty parádních modelů za nízkou cenu, která se pohybuje okolo sta korun. V tomto případě platí za málo peněz hodně muziky a nemusíme se vůbec bát, že kupujeme nějaký šunt. Trup s křídly pěkně lícuje a dokonce není třeba používat tmel. Nejvíce se mi však líbí obtisky, jelikož jsou krásně tenké, polomatné a s přesným soutiskem. Obtiskové vodičky si s nimi jednoduše poradí a zkopírují nejjemnější detaily, jako například nýtováni.
Stručný popis stavby: Model jsem stavěl pouze z krabičky bez větších úprav či vylepšení. Jedna taková úprava bylo onýtování celého povrchu letounu. Stavba ubíhala velmi rychle a ani jsem se nenadál a model byl hotový ve vitrínce. Stavba mi zabrala něco pod 16 hodin čistého času, což je pro mě rekord.

Technické údaje

Posádka: 1
Délka: 9 m
Výška: 2,6 m
Rozpětí: 9,9 m
Hmotnost: 2247 kg
Maximální rychlost: 640 km/h
Maximální dolet: 850 km
Výškový dostup: 12 000 m

Historie

Žádný jiný stroj německé Luftwaffe není výrazněji spojen s jejím vzestupem a pádem ve 2. světové válce, než stíhací Messerschmitt Bf 109. Letoun, který svou koncepcí výrazně předběhl dobu, ve které vznikal, se stal tahounem stíhacího letectva od prvních válečných konfliktů nacistického Německa, až do jeho hořkého konce.

Historie letounu začíná v období let 1934-35, kdy říšské ministerstvo letectví formulovalo specifikace zakázky na vývoj jednomotorové jednoplošné stíhačky. Projektu se zúčastnily firmy Arado, Heinkel, Focke-Wulf a Bayerische Flugzeugwerke. V poslední jmenované působil na postu technického ředitele profesor Willy Messerschmitt, jehož popularita se nesla na vlně úspěchu nedávno dokončeného kurýrního Bf 108. Jeho cílem bylo vytvořit letoun s co největším poměrem výkonu k celkové hmotnosti, velikosti a aerodynamickým vlastnostem.

V průběhu následujících měsíců vzniklo několik prototypů, které sloužily zejména ke zkouškám a dalšímu vývoji. Letoun byl poměrně malý, oproti stávajícím zvyklostem relativně jemný, s revolučními konstrukčními prvky jako byla dolnokřídlá koncepce, použití zatahovacího podvozku, křídlo s velmi štíhlým profilem, pohyblivé sloty, vztlakové klapky, zbraně střílející osou vrtule, atd.

Zdroje:

  • Bf 109E-4 Eduard. Informace uvedené v přiloženém návodu.

Fotogalerie modelu

Komentáře

--------------------

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz