Loading

Ferrari 250 GTO

Plasmo > Galerie modelů > Ferrari 250 GTO

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Ferrari 250 GTO
Postaveno: 2014
Výrobce: Revell
Verze zbarvení: Chassis number 3757 Le Mans 1962 driver LeonDernier/ Jean Blaton
Měřítko: 1/24
Počet dílů: 183
Velikost modelu: 18 cm x 7 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Stavebnice Ferrari 250 GTO od Revellu má spoustu chyb a nečistot. Spoje dílů často nesedí a musí se hodně tmelit a brousit. Plastová karosérie má na některých místech propadliny. Přední světlomety byly špatné odlité s velkou bublinou. Podvozek, oproti originálu, je úplně špatné tvarován. V kokpitu několik výztuh úplně chybí. Jedná se tedy o starší stavebnici, kde jsou detaily omezené nebo úplně vynechané, ovšem s trochu trpělivosti lze i z této stavebnice postavit relativně pěkný model. Pokud chcete opravdu kvalitní GTO, tak sáhněte po dražší, ale rozhodně kvalitnější stavebnici Fujimi.
Stručný popis stavby: Na stavbu jsem vypotřeboval hodně tmelu a surfaceru. Přidal jsem pár drátků do motoru a trochu upravil dveře. Kapotu jsem barvil akrylovými barvami Tamiya, které jsem následně zalakoval lakem Gunze Super ClearIII. Jelikož mi prasklo zadní sklo při leštění, musel jsem ho nahradit novým z plastové destičky.

Technické údaje

Posádka: 2
Délka: 4,4 m
Výška: 1,043 m
Šířka: 1,675 m
Maximální rychlost: 280 km/h
Počet válců motoru: 12

Historie

Ferrari GTO 250 byl vyvinut pro vstup do třetí kategorie Gran Turismo. Byl vyráběn v letech 1962 - 1964 a postavilo se pouhých 39 kusů. Ferrari je osazeno velmi silným a velkým motorem o objemu tří litrů, který je poháněn 12 válci. Pohon byl na zadní kola s 5 rychlostními stupni. Karosérie je velmi silová a je vyrobena z hliníku. Jako jedno z prvních aut bylo testováno v aerodynamickém tunelu pro dosažení menšího odporu vzduchu. GTO 250 se stal velmi vzácným sběratelským unikátem. V letech 1962 stál nový vůz 18 500 dolarů a v dnešní době se částka vyšplhala až k 50 milionům dolarů.

Zdroje:

Fotogalerie modelu

Komentáře

--------------------

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz