Jagdpanzer 38(t) Hetzer

Plasmo > Galerie modelů > Jagdpanzer 38(t) Hetzer

Informace o plastikovém modelu

Stavebnice: Jagdpanzer 38(t) Hetzer
Postaveno: 2012
Výrobce: Italeri
Verze zbarvení: Ver.A. 94th inf. Division, Italy, Spring 1945
Měřítko: 1/72
Počet dílů: 134
Velikost modelu: 8,5 cm x 3,5 cm
Obtížnost stavby:
Kvalita stavebnice:
Stručný popis stavebnice: Forma stavebnice je starší, ale doposud nenajdeme lepší. Pěkné jsou sváry pancíře a další drobné detaily. Madla na otevíraní poklopů jsou odlity vcelku, proto je lepší je odřezat a nahradit vytvarovaným drátkem. Mezi složitější části tanku patří pásy, které nejsou vcelku, jak jsem zvyklí u nových modelů v tomto měřítku. Ve stavebnici jsou také 2 panáčci, kteří mohou oživit model. Iteleri nám nabízí čtyři druhy zbarvení tanku:
  • Ver. A 94th inf. Division, Italy, Spring 1945.
  • Ver. B. Pz. Jg. Abt. 743 - Captured by Polish insurgents, Warsaw August 1944.
  • Ver. C. StuG.Abt.1708, 708. VGDivision, Halloville, France, November 1944.
  • Ver.d.Unknown Pz.Jg.Unit.
Stručný popis stavby: Na stavbu jsem použil akrylové barvy Vallejo a Tamyia. Díly pěkně lícují, takže nemusíme použit moc tmelu. Zbarvení modelu je poměrně jednoduché. Použil jsem krycí pásku a lepící gumu, kterou rozválím na tenké nudle a přilepím na model. Ukázka jde vidět na přiložených fotkách. Model je velmi malý a nemám tak tenkou trysku, abych airbrushem dosáhl kýženého efektu bez použití gumy a krycí pásky.

Technické údaje

Posádka: 4
Délka: 6,38 m
Výška: 2,17 m
Šířka: 2,63 m
Hmotnost: 15,75 t
Maximální rychlost: 42 km/h
Pancéřování: 8-60 mm
Hlavní zbraň: Pak 39 L/48 ráže 75 mm

Historie

Jagdpanzer 38(t) Hetzer Jagdpanzer 38(t) (Sd.Kfz. 138/2), později znám jako Hetzer ("baiter"), byl německý lehký stíhač tanků za druhé světové války, který byl postaven na podvozku Československého tanku 38T. Projekt byl inspirován rumunským tankem "Mareşal".

Díky výkonnému podvozku bylo vyrobeno několik odlišných variant, který měly sloužit jako stíhače tanků, přičemž první verze byly osazeny pouze protipěchotním kulometem. Později tento kulomet dostal ochranný pancíř. Tank byl zaveden do provozu v druhé polovině roku 1944. Ukázalo se, že je mimořádně efektivní i proti nejsilnějším tankům spojenecké armády. Hlavní výhodu představoval účinný kanón, malé rozměry a zkosené pancíře, které odrážely nepřátelské projektily.

Zdroje:
  • Jagdpanzer 38(t) Hetzer - Italeri. Informace uvedené v přiloženém návodu.
  • Hetzer - Wikipedie. Odkaz na zdroj: cs.wikipedia.org.

Fotogalerie modelu

Komentáře

#1  PiTi  2013-01-01 12:59:52
Ahoj, prosímtě, chci se zeptat. Jaké barvy nebo spíš, co konkrétně pouříváš na wash na modely? Děláš si něco po domácku, a nebo si kupuješ wash? Díky za rady :)
#2  LittleBear  2013-01-01 13:22:47
Ahoj, pro Warhammer figurky používám originální vodou ředitelné washe Citadel nebo jednoduše velmi silně naředím klasické krycí barvy. Na letadla nebo bojovku používám olejové barvy Umton. Ředím je přípravkem thinner for washes od Mig production. Více v tomto článku.
http://www.plasticmodels.eu/tipyatriky.php?article=14

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz