Loading

Tipy a triky

Plasmo > Tipy a triky  > Recenze nových modelů Battlestar Galactica od Revellu
středa, 12. prosince 2012

Recenze nových modelů Battlestar Galactica od Revellu

Obtížnost:

Jako velký fanoušek seriálu Battlestar Galactica jsem vždy chtěl mít modely jako legendární Colonial Viper Mk II nebo bitevní loď Battlestar Galactica. Jediným výrobcem byla doposud americká firma Moebius, která má všechny tyto modely, ale v Evropě jsou těžce sehnatelné. Proto mi udělala velkou radost firma Revell, když zařadila tři nové modely do svého katalogu. Jedná se o jednomístné stíhače Colonial Viper Mk II a Colonial Viper Mk VII a také samotnou bitevní loď Battlestar Galactica. Všechny stavebnice jsem podrobně nafotil a okomentoval.

Tyto stavebnice nejsou totožné s firmou Moebius, takže nevím jestli se jedná o přebal nebo Revell koupil formy. Každopádně cena modelů je mnohem nižší než u konkurenční firmy. Revell stojí okolo 450 korun a Moebius 800 korun a výš za model.

Colonial Viper Mk II

Díly jsou odlity z béžového plastu se stěnami tlustými okolo 2 mm. Důkladně jsem prohlédl jednotlivé díly a nenašel jsem propadliny nebo jiné neřesti. Jediný problém vidím v tom, že plastové díly mají na povrchu jemnou krupičku, ale tento nedostatek spravím přebroušením jemným smirkem o zrnitosti 1000 nebo 1500. Kokpit je mnohem více propracovanější než u modelu Viper Mk VII. Díly pěkně lícují bez větších mezer. Tmel přesto bude nutné použít.

Mezi nejlepší části stavebnice patří přibalený resinový pilot, který je velmi detailní. Jediné co bych mohl vytknout jsou slabě zpracované podvozkové šachty, abych byl přesnější, tak fakticky tam žádné nejsou. Obtiskový arch nabízí variantu pro začínající modeláře. Červené části můžeme jednoduše nalepit a tak ušetřit mnoho času s maskováním. Sestavený model můžeme umístit na podstavec z čirého plastu. Stavební plán je velmi jasný a zřetelný.

Colonial Viper Mk VII

Ohledně dílů je to podobné jako u Viper Mk II. Tentokrát ale nemáme resinovou figurku, ale plastovou a kokpit je velmi chudý na přístroje. Celkově je stavebnice mnohem jednodušší, ale zase má podvozkové šachty.

Battlestar Galactica

Asi nejlepší stavebnice ze všech tří. Model obsahuje spousty detailů a pěkný podstavec. Motory z čistých dílů vybízejí pro instalaci osvětlení. Boční hangáry mají přistávací plochu z obtisků.

Komentáře

#1  Bekir  2016-07-04 16:17:42
I would love to see you build the BS Galactica Cylon robot from Revell. Did you have a chance to look at that? Thanks
#2  Bekir  2016-07-04 16:19:15
I mean the Cylon Centurion robot figure :) not the raider ship

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz