Loading

Tipy a triky

Plasmo > Tipy a triky  > Jak vytvořit zelené stínící sklo
neděle, 18. září 2011

Jak vytvořit zelené stínící sklo

Obtížnost:

Ve 2. světové válce se u dálkových bombardérů začaly používat stínící skla proti ostrému slunečnímu svitu. Průhledné díly stavebnic modelů jsou obvykle z čirého bezbarvého plastu. Tento návod vám pomůže vytvořit zabarvená, ale stále průhledná skla. Čiré díly nemůžeme natřít akrylovou barvou, protože samotná barva by vám vytvořila neprůhledné krytí.

Po dlouhém hledání a zkoušení jsem našel řešení. Použil jsem obyčejnou náplň se zelené propisky, kterou koupíme v každém papírnictví.

Budeme potřebovat

  • čistící prostředek na nádobí
  • párátko nebo drát
  • náplň do propisky (obvykle zelená)
  • jemný štěteček

Postup

  1. Zelenou barvu budeme nanášet na dokonale odmaštěný a vyleštěný povrch. Na odmaštění povrchu stačí Jar nebo jiný čistící prostředek na nádobí.
  2. Barvu vytlačíme z tuby párátkem nebo jiným tenkým nástrojem, např. drát.
  3. Barvu pečlivě rozetřeme po povrchu jemným štětcem, který se netřepí a nevypouští vlákna. Mi se osvědčila metoda křížového roztíraní. Dbáme na rovnoměrnost a tenkou vrstvu barvy. Netlačíme na štětec.
  4. Po rozetření necháme barvu uschnout (nejméně 3 hodiny) a zakryjeme proti padajícímu prachu, který by se mohl na povrch nalepit.

Možnou alternativou je také použít barvy na okna. Nanášení je jednodušší, ale výsledek nevypadá tak dobře.

Upozorňuji abyste si metodu vyzkoušeli nejdříve nanečisto, osvojili správný postup a také techniku. Přeji příjemnou zábavu.

Komentáře

#1  Milan Holzapfel  2011-12-01 12:56:24
Chápu, že náplň do propisky či barva na sklo je snadno dostupná. Transparentní odstíny však dělají i renomovaní výrobci barev (Tamyia, GSI Gunze, lihová Agama) a práce je s nimi určitě pohodovější.

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz