Loading

Tipy a triky

Plasmo > Tipy a triky  > Jak vytvořit lesklý kovový povrch
pátek, 23. září 2011

Jak vytvořit lesklý kovový povrch

Obtížnost:

U letadel najdeme místa která mají vyleštěné kovové části, ať už jsou to jen drobnosti na podvozku, naleštěný vrtulový kužel a nebo je lesklý povrch celého letadla. Dlouho jsem hledal barvu nebo techniku pro docílení chromového vzhledu. Nedávno jsem našel to správné řešení a to barvy Alclad 2 a lešticí barvy Model Master metalizer.

První ukázku jsem přichystal z barvy Model Master, myslím si že výsledek je pěkný, však se můžete přesvědčit sami. Barva Model Master má jednu nevýhodu a tou je, že se musí leštit. Druhou variantou je použití barvy Alclad, výsledek je až úchvatný.

Postup je jednoduchý. Na dokonale očištěný a odmaštěný povrch naneseme tenkou vrstvu černé lesklé akrylové barvy, necháme důkladně zaschnout a následně použijeme barvy Alclad. Ihned po nástřiku je barva suchá, takže pak už jen stačí přejet hadříkem a chromový povrch je hotový.

Komentáře

#1  Honza  2013-03-21 12:25:51
zdravím,nedávno jsem si psal o radu ohledně,preshadingu i když zatím nepoužívám airbrush,nějaký posun jsem zaznamenal ale ještě to není ono.Mám ale jiný problém,chtěl jsem vyzkoušet například na modelu P 51 lesklý chrom povrch,a koupil si metalizér Model Master alu.plate který se potom leští ale zjistil jsem že ho jinak než nastříkáním neaplikuji,je tomu tak???A čím se nejlépe rozleští?A ještě mám dotaz,chtěl jsem si pořídit na začátek od Revell fixírku,start set zhruba za cca 500kc,plus nádobu s hnacím plynem,ale váhám,když vidím ceny jiných stř.pistolí atd,jde o vhodnou alternativu na začátek???díky moc za odpověď Honza
#2  LittleBear  2013-03-23 08:35:00
Model Master alu. se nanáší pistoli, já jsem leštil jemným bavlněným hadříkem. Další možnost je jemný lešticí kotouč do mini vrtačky. Následně je nutné model přestříknout lakem, jinak se povrch poškodí pouhým dotekem. Vhodné stříkací pistole pro začátek jsou Fengda. http://www.airbrush-potreby.cz/store/department-2-dvojcinne-strikaci-pistole-airbrush-fengda.html Tryska 0.2. Cena okolo 800 korun.
#3  Filip  2015-03-20 19:06:24
Povrch je úchvatný,aspoň odleskem ale co ta krupička? :(
#4  littlebear  2015-03-20 19:28:13
Nezvolil jsem moc vhodný model. Je tam pozitivní nýtovaní a povrch stavebnice nebyl hladký. Barvy Alclad jsou tak jemné, že každá nečistota se projeví. Jestli chceš vidět lepší výsledek, tak chrom:
http://www.plasticmodels.eu/mustang2.php
a hliník:
http://www.plasticmodels.eu/mustang3.php

Přidej komentář
Přidej smajlíka:

CZIN.eu Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank
BlueBoard.cz